لیفت با نخ لیفت صورت با نخ لیفت با نخ سیلوئت

لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ در مطب دکتر خیرخواه

لیفت نخ چیست؟

یکی از بهترین روش های درمان شل شدن پوست که بدون هیچ نوع زخم و برشی انجام می شود، لیفت با نخ است. در این روش که با بی حسی های موضعی انجام می شود، با کمک نخ هایی پوست به طرف بالا کشیده می شود. این روش باعث می شود که فرد جوان تر به نظر رسیده و چین و چروک پوست کاهش یابد.

انواع نخ مورد استفاده در لیفت

بسته به اینکه کدام قسمت صورت، باید تحت مداوا قرار بگیرد از نخ مخصوصی استفاده می شود. نخ ها کلا به دو دسته تقسیم می شوند:
 1. نخ های معلق و صاف: این سری از نخ های حتما باید به یک استخوان ثابتی و محکمی وصل شوند
 2. نخ های گره دار یا دندانه دار:بر روی این نخ ها گره های کوچکی وجود دارد که به پوست گیر می کنند و نیازی به متصل کردن نخ به استخوان نیست.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

هدف از این درمان، کاهش پیری و شل شدن پوست است. این درمان نه تنها باعث لیفت صورت می شود بلکه باعث می شود که به طور تدریجی پوست کلاژن سازی کرده و کم کم چین و چروک و علائم پیری پوست تا حدی کاهش پیدا می کند. نام های دیگر این روش، لیفت وقت ناهار و لیفت تک بخیه ای است. از این نخ ها در ارتودنسی و جراحی ها نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است که این نوع نخ، جزء نخ های جذبی محسوب می شوند.

نواحی از صورت که بیشتر از نخ سیلوئت استفاده می شود:

تکنیک لیفت با نخ PDO

این نوع نخ ها، جدید ترین و شایع ترین نخ های مصرفی به منظور لیفت صورت می باشد. از این نخ ها در ابتدا در کره مورد استفاده قرار گرفت که جزء نخ های جذب شونده هم هستند. با جذب تدریجی این نخ ها، کلاژن سازی، فیبروبلاست سازی و رگسازی در اطراف نخ بیشتر می شود و به مرور زمان چین چروک و شل شدگی پوست بهبود پیدا می کند. البته لیفت صورت کم کم باعث ریز شدن منافذ پوست هم می شود. این نخ ها هیچگونه عارضه ای از خود نشان نداده اند. روی این نخ ها، خارهای دو جهته ای وجود دارد که باعث می شود نخ در میان بافت گیر کند و مانند قلابی سر جای خود محکم بایستد.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

مراحل انجام لیفت صورت با نخ را می توان به 5 دسته اصلی تقسیم کرد:

 1. وارد کردن نخ
 2. استقرار نخ
 3. مهار نخ
 4. تعلیق نخ
 5. تثبیت نخ

مرحله قرار دادن نخ در زیر پوست:

برش بسیار ریزی بر روی نقطه مورد نظر ایجاد شده و نخ ها کاشته می شوند و پوست را به طرف بالا می کشد. پس از اتمام کار که حدودا چیزی حدود 30 دقیقه طول می کشد، بهترین نتیجه را خواهید دید. البته در روز اول کمی پوستتان قرمز و ملتهب است ولی در روز دوم کاهش می یابد. از مزایای نخ های جذب شونده میتوان به این نکته اشاره کرد که با توجه به اینکه این نخ ها، در حدود 15 ماه سر جای خود قرار می گیرند و به مرور تحلیل می روند، بهتر پوست را لیفت می کنند. به خاطر خارهای موجود روی نخ ها، تا حدود 5 سال اثر بالا روندگی پوست وجود خواهد داشت.

نواحی مناسب برای لیفت صورت

 1. افتادگی ابرو
 2. افتادگی گونه ها
 3. خط لبخند
 4. افتادگی چانه
 5. خط اطراف دهان
 6. افتادگی پوست گردن
 7. خطوط گوشه دهان ( ماریونت )
 8. فک و غبغب
 9. خطوط پیشانی

مراقبت های لازم قبل از عمل لیفت با نخ

رژیم غذایی مناسب پس از انجام لیفت صورت

لیفت صورت با نخ چه مزایایی دارد؟

لیفت صورت با نخ چه عوارضی دارد؟

در صورتیکه نخ ها درون پوستتان جا به جا شوند، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا با درمانی مکمل، نامتقارنی صورتتان را اصلاح کند.

قسمت هایی از بدن که می توان عمل لیفت با نخ بر روی آنها را ایجاد کرد

درمان‌های جایگزین دیگر

مقایسه هایفوتراپی با لیفت با نخ

هایفو تکنولوژی پیشرفته و جدیدی است که از امواج مافوق صوت (اولتراسوند) برای تحریک و لیفت لایه‌های نگهدارنده ساختاری و عمقی پوست استفاده می‌کند؛ لایه‌هایی که در هایفو هدف امواج اولتراسوند قرار می‌گیرند در واقع همان لایه‌هایی هستند که جراحی لیفت صورت بر روی آنها انجام می‌شود. از آنجایی که در هایفو از سوزن استفاده نمی‌شود و هیچ برشی نیز ایجاد نمی‌شود، هایفو نسبت به لیفت با نخ تهاجم کمتری دارد. ماندگاری نتایج هایفو ۱۸ ماه تا ۵ سال است، حال آن که نتایج لیفت با نخ ماندگاری کمتری حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دارد. هایفو معمولاً عوارض جانبی به دنبال ندارد، حال آن که اکثر بیماران پس از لیفتینگ با نخ با کبودی و ورم مواجه می‌شوند. نتایج هایفو متقارن است، چون سطح انرژی در طول درمان ثابت نگه داشته می‌شود، حال آن که در لیفت با نخ احتمال نامتقارن بودن نتایج وجود دارد. بنابراین می‌توان گفت که هایفوتراپی بهتر از لیفت با نخ است.

موارد منع لیفت و کشیدن صورت با نخ

تفاوت جراحی لیفت با لیفت با نخ

روش ‌های معمول جراحی و کشیدن پوست گردن نیاز به زمان زیادی برای بهبودی داشته و در طول بهبودی می‌تواند با درد توام باشد. از آنجایی که پوست در طول روش لیفت با نخ برش داده نمی‌شود، درد و ناراحتی در این روش کم است و زمان بهبودی بیش ‌تر از یک هفته نیست. روش ‌های جراحی معمولا تحت بیهوشی کامل یا نیمه بیهوش انجام می‌شود؛ با این حال لیفت با نخ بیمار به‌ صورت کامل و یا نیمه بیهوش می‌شود ولی در لیفت با نخ به ‌صورت موضعی بی‌حس می‌گردد و در نتیجه سریعتر بهبود می‌یابد. افرادی که لیفت با نخ می‌ کنند می‌ توانند بعد از گذشت زمان دوباره این کار را انجام داده و یا حتی به سراغ جراحی بروند.

مراقبت های لازم پس از لیفت صورت با نخ

سوالات متداول در مورد لیفت نخ

دوام نتایج عمل لیفت با نخ تا چه مدت است؟

تجربه نشان داده است که طول مدت دوام لیفت با نخ بسته به سن بیمار در زمان انجام عمل،میزان افتادگی پوست و تعداد نخ مورد استفاده ۲ تا ۵ سال و حتی بیشتر می باشد.

در عمل لیفت صورت با نخ دردی حس می شود؟

قبل از انجام این عمل، یک بی‌حسی موضعی در صورت شما اعمال خواهد شد. البته باز هم ممکن است وقتی که سوزن در پوست شما وارد می‌شود، کمی احساس سوزش داشته باشید، اما اغلب بیماران بیان می‌کنند که این کار هیچ گونه ناراحتی غیر قابل تحملی برایشان ایجاد نکرده است.

هزینه عمل لیفت با نخ

ما می ‌توانیم عمل لیفت صورت با نخ را به صورت هدفمند و متناسب با نواحی مورد نظر شما از قبیل چین و چروک دور لب‌ها انجام دهیم. انجام این عمل برای قسمت‌های مختلف صورت می‌تواند بر مقدار هزینه کشیدن پوست صورت با نخ تأثیر داشته باشد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، هزینه لیفت صورت با نخ به طور کامل تعیین و به شما اطلاع داده می ‌شود.

مدت زمان لازم برای بهبودی

بیماران می توانند حداکثر طی ۳ تا ۷ روز به فعالیت های عادی و کاری خود برگردند. در اغلب موارد تنها کمی ناخوشایندی، کبودی و ورم وجود دارد. این موارد را طی چند روز با میکاپ می توان پنهان نمود.

آیا می توان همزمان با این روش جوانسازی اطراف چشمان را نیز انجام داد؟

بله بهترین حالت ترکیب سایر روش ها با لیفت نخ است

چگونه می توان دوام این روش جوانسازی را بیشتر کرد ؟

با استفاده از روش های جوانسازی چون جوانسازی با نور و سایر لیزر ها موجب طولانی تر شدن جوانسازی در این روش می شود.

چه گونه می توان پوست را از نظر نیاز به لیفت با نخ ارزیابی کرد؟

با استفاده از کشیدن پوست گونه به سمت گوش و ارزیابی مدت زمان باز گشت پوست به حالت می توان کاندید مناسب برای این روش را انتخاب کرد.